گیربکس RD

گیربکس RD ؛ این کمپانی بروز ترین گیربکس های موجود را تولید کرده است و از بروز ترین برند های گیربکس در کشور چین بوده و گیربکس های تولید شده در این کمپانی دارای بروز ترین تکنولوژی های دنیا در زمینه های سخت کاری، تراش دنده، طراحی دنده و عرض دنده را دارا می­باشد، بلبرینگ های مورد مصرف در این برند از گیربکس چینی از بهترین نوع موجود بوده و به صورت علمی برای این کاربرد انتخاب شده اند، تمامی بلبرینگ ها از برند SWZ هستند و از بالاترین کیفیت برخوردارند و نظیر چنین کیفیتی در چین وجود ندارد. این شرکت انواع زیادی از گیربکس های مورد مصرف در اکسترودر های صنعت پلاستیک را تولید نموده.

ویژگی های زیادی برای این دسته از گیربکس های تولید شده توسط این کمپانی تعریف شده است که به صورت مختصر در ادامه به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می­گردد.

طراحی و مواد به کار برده شده در این دسته از گیربکس­ها به گونه­ای بوده که قادر به تحمل تنش بالایی در حین کار می­باشد و علاوه بر تحمل تنش بالا، کارایی بالایی برای دستگاه اکسترودر ارائه می­کند، از هزینه و مخارج پایینی در حین کارکرد برخوردار بوده و در طراحی چرخدنده های آن از سیستم های جدید استفاده شده و طراحس چرخ دنده ها به صورت ماژولار بوده و این دسته از گیربکس ها از طول عمر طولانی در مصارف مختلف برخوردار است.

اجزای اصلی این نوع از گیربکس شامل موارد زیر می باشد:

ناحیه ورودی و خروجی روغن به درون محفظه­ی گیربکس توسط الاستومر NBR آببندی شده است تا از هدر رفت روغن جلوگیری شود.

فلزات مورد استفاده برای ساخت محفظه­ی طراحی شده برای قرار گرفتن چرخدنده­ها از فلزات زیر ساخته شده است.

aluminium (till size 4) and grey cast iron (sizes 5 and 6)

بلبرینگ­ های ساخته شده از بهترین جنس با بهترین برند.

فلنج ورودی برای وارد شدن نیرو از سوی الکتروموتور به درون گیربکس

کوپلینگ انعطاف پذیر برای موتور

چرخدنده های ساخته شده از بهترین نوع فولادها و سخت کاری شده

روغن سنتز شده از بهترین نوع برای روان کاری سیستم چرخدنده ها و جلوگیری از خوردگی

در ساخت این نوع از گیربکس ها، از روان کننده های خاصی استفاده شده است که بهترین روان سازی را انجام داده و تحمل دمایی بالایی داشته باشد و همچنین در مقابل کارکرد بالا، طول عمر طولانی داشته باشد و توان یکنواخت سازی دما را در محدوده ی محفظه­ی گیربکس را داشته که چرخدنده ها به صورت موضعی داغ نکند و آسیب به گیربکس نرسد.

در آببند سازی گیربکس هایی که دارای روغن­هایی با دمای بالا بوده و دمای سیستم گیربکس به دلیل تنش و اصطکاک بالا از لاستیک سیلیکونی که توان تحمل حرارتی بالایی دارد استفاده می گردد.

نوشته: پیمان قربان زاده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها