خدمات دستگاه اکسترودر PVC

خدمات دستگاه های اکسترودر علی الخصوص در دستگاه های اکسترودر pvc از اصلی ترین نیاز های امروزه صنعت گران حوزه بازیافت مواد است . زیرا یکی از مهم ترین امور، پشتیبانی و تعمیرات دستگاه اکسترودر pvc است و از این رو دارای اهمیت است که این دستگاه ها اکثرا از نوع واراداتی بوده و در صورت بروز مشکلات پیش بینی نشده ممکن است تولید را برای چندین روز تا چندین ماه متوقف کند تا تعمیر روی دستگاه مورد نظر صورت پذیرد.

خدمات شامل موارد زیر می شوند:

 • شکستن دنده های گیربکس
 • تعمیر کوزه گیر گیر بکس
 • جوش تراش ماردون

حالا به توضیح تعدادی از قطعات اصلی در اکسترودر پلاستیک خواهیم پرداخت.

المنت های اکسترودر

المنت های اکسترودر

عناصر صفحه یا المنت های اکسترودر که برای اکسترودرهای سری pvc، در انواع طرح ها و متالورژی موجود است و براساس عملکرد و استراتژی فعالیت اکسترودر مورد نظر قابل تغییر، نصب و استفاده است.

بوش های اکسترودر pvc

بوش های اکسترودر pvc که در اندازه های مختلف در بازار موجود است و متناسب با استاندارد های کاری تولید کننده از آن ها استفاده می شود، فناوری های بوش، یک نوع فناوری خاص است که در کشور های تولید کننده بوش های مختلف متفاوت است اما هدف اصلی آن ها بهبود خط تولید محصولات تولیدی دستگاه های اکسترودر و بالبردن بهره وری از خط تولید است، طراحی OEM و متالورژی برای بوش ها موجود و قابل استفاده است در شرکت های تولید کننده این نوع بوش ها. 

بخاری های اکستروردر pvc(کاپشن های دور اکسترودر)

در اندازه های مختلفی برای اکسترودر های pvc دوقلو موجود و قابل نصب است . بخاری های سفارشی که به نوعی دیگر به آن ها سیستم ژاکت گرم نیز می گویند. راه حل استثنایی به طور موثر در فرایند ذوب پلاستیک در اکسترودر های pvc هستند. آن ها دقیقا در اطراف بشکه فلزی قرار دارند و به تامین حرارت یکنواخت برای ذوب پلاستیک در اکسترودر pvc کمک می کنند. با استفاده از آن ها می توان به راحتی کنترل حرارت بشکه را در اختیار داشت به طوری که اگر در فرآیند ذوب به مقدار معینی حرارات مورد نیاز است آن را تامین کند.

عملکرد اصلی آن ها عبارتند از ساخته شدن آن ها در عایقی برای به حداکثر رساندن بهره وری، کاهش هزینه های برق، و محافظت از کاربر نهایی از سوختگی در تماس جدی با بشکه اکسترودر است. عایق نیز تضمین می کند درجه حرارت محیط اطراف بخاری ثابت باقی بماند و فضای کار بیش از حد گرم نشود. تا منجر به گرم شدن محیط گردد.

 اطراف بخاری ها با ماده ای به نام . PTFEپوشش داده شده است، از سایر ویژگی های این بخاری ها می توان به مواد درونی و بیرونی با دوام و دفع مواد خارجی مانند پلاستیک مذاب، کاهش آسیب ها و کاهش هزینه های نگهداری اشاره کرد.

 اتصالات برقی اکسترودر pvc

کابل ها و قطعات الکتریکی و ابزار بسیار دقیقی برای این کار موجود است. اتصالات برقی مانند رگ های بدن انسان عمل می کنند به صورتی که در تمام قطعات اکسترودر pvc این سیم ها وجود دارند که علاوه بر فرایند برق رسانی به قطعات اکسترودر کنترل قطعات اکسترودر pvc را در اختیار کاربر قرار دهند. در صورت قطعی یک سیم کاربردی و پیدا نشدن مشکل آن ذهن ما به سمت خرابی های سخت افزاری اکسترودر می رود با چک دوره ای سیم ها می توان از سلامت آن ها مطمئن شد و یا در صورت خرابی با چک کردن اولیه اتصالات سیم ها به یکدیگر می توان سرعت عیب یابی دستگاه را افزایش داد و از هزینه های احتمالی جلوگیری کرد. T / C، T / P، دیسک های گسیختگی، زنگ خطر و غیره از موارد استفاده اتصالات در یک دستگاه اکسترودر pvc است.

شفت های پیچ اکسترودر pvc

پیچ مکانیسمی است که حرکت چرخشی را به حرکت خطی و گشتاور (نیروی چرخشی) را به یک نیروی خطی تبدیل می کند. این یکی از شش ماشین ساده کلاسیک است که در صنعت وجود دارد. متداولترین شکل آن شامل یک استوانه ی با شیارهای مارپیچ یا پشته هایی است که نخ های اطراف آن شفت نامیده می شود منظور از نخ بر آمدگی های روی سطح شفت ها است. اکسترودر های pvc معمولا به صورت یک شفت یا جفت شفت هستند که براساس نوع کارایی های دستگاه نوع شفت ها نیز متفاوت است. اصلی ترین ویژگی یا پارامتر برای انتخاب شفت ها قطر و طول آن ها است به طوری که باید با پیچ اکسترودر متناسب و هم اندازه باشد تا مشکلی را برای عملکرد ماردون ها به وجود نیاورد.

المنت های پلیمیری

المنت های پلیمری از عناصر هیدرولیک طراحی شده است و برای کاهش چشمگیر خرابی در دستگاه های اکسترودر های دوقلو pvc ، پیستون های عناصر هیدرولیک در اکثر مواقع از سریEP است که یک واحد مهم برای کارایی و ایمنی است.این المنت های اکسترودر با استفاده از یک سر گیره کشویی از نوع گهواره ای منحصر به فرد و یک جفت میله تنشی رشته ای ساخته شده اند و به راحتی و با اطمینان توسط متخصصان این کار قابل نصب است.

المنت ها معمولا از سیستم کنترل کامل برخوردارند – با داشتن یک کنترلر آویز دستی، اپراتور به راحتی می تواند از آن استفاده کند، و کاملاً از پیشرفت مراحل کار دیدن کند. استفاده از یک المنت هیدرولیکی، با نیروی ثابت اعمال شده توسط سیستم هیدرولیکی خود احتمال شکستن عناصر اکسترودر pvc را در اثر ضربات شدید از یک چکش برنجی را کاهش می دهد.

گیره های نگه دارنده المنت ها به دو صورت زیر است:

CLAMP متحرک

گیره موبایل یا هیدرولیکی (از طریق پمپ هیدرولیک دستی) یا مکانیکی (از طریق سفت شدن با دست) عناصر موجود در آرواره های برنجی خود را می گیرد. این فک ها بر اساس قطر پیچ اکسترودر pvc شما طراحی شده اند و به طور موثر عنصر خود را در یک سطح بزرگ چنگ می زنند که در اکثر موارد داری یک اندازه استاندارد هستند. گیره موبایل در جای خود قفل شده و با سیستم هیدرولیکی Element Puller به سیستم کشیده می شود تا با خیال راحت عنصر را از شافت خارج کند.

CLAMP ایستایی

گیره ثابت در انتهای نیروی کشنده عنصر هیدرولیک قرار دارد و از یک گیره مکانیکی استفاده می کند که با اطمینان از پیچ می توان برای جلوگیری از حرکت در هنگام استخراج عنصر استفاده کرد.

در هر اندازه و همه جا قابل نصب هستند

پاورلرهای عناصر هیدرولیکی NFM در اندازه های مختلفی وجود دارند که وسعت گسترده ای از قطر های پیچ اکسترودر pvc را در بر می گیرند و با هر نوع مدل و مدل طراحی شافت پیچ ها کار می کنند.

 • EP-26/58
 • EP-40/95
 • EP-58/170

واحدهای Puller Element به منظور سفارش بر اساس قطرهای اکسترودر و پیچ L / D و تولید می شوند. مشتریانی که مایل به استفاده از یک Element Puller برای اندازه های اکسترودرهای pvc متعدد هستند، ممکن است نیاز به چندین مجموعه فک گیره داشته باشند که برای تغییر آسان طراحی شده اند. بزرگتر و سفارشی Pullers Element نیز در صورت درخواست موجود است.

پیستون های عناصر هیدرولیک قابل حمل و نقل آسان به داخل هستند و از خطوط اکستروژن شما بر روی سرویس های نگهدارنده نصب شده اند.

بازسازی و تعمیر پیچ اکسترودر pvc 

 پیچ خوراک اصلی در فرآیند قالب گیری اکستروژن و تزریق است یعنی اصلی ترین عامل برای شروع فرآیند اکستروژن است. اگرچه باید دقت لازم را برای طراحی پیچ مناسب برای عملکرد خود داشته باشید، سایش یک عامل اصلی است که بر عملکرد تأثیر می گذارد.

بازسازی و تعمیر پیچ اکسترودر PVC

عملکرد واحد پلاستیکی معین با قابلیت پیچ خوراک در ذوب و انتقال میزان و کیفیت مطلوب پلیمر به قالب یا قالب مشخص می شود. در هنگام حرکت پیچ، هندسه کانال، و فرسودگی سطح، عملکرد و کیفیت را کاهش می دهد در حالی که مصرف انرژی افزایش می یابد و در نتیجه ما به کارایی مد نظر خود از دستگاه اکسترودر pvc نخواهیم رسید. طراحی پیچ و مواد کلی پردازش شده تأثیر عمده ای بر میزان سایش واحد پلاستیکی دارد، بنابراین نظارت بر سایش و عملکرد پیچ ​​بدون توجه به کاربرد بسیار مهم است. سایش جزئی تأثیر کمی در عملکرد کلی خواهد داشت زیرا پارامترهای دستگاه را می توان برای حفظ بهره وری تنظیم کرد و کیفیت محصول در حال تولید را در حد بالا نگه داشت.

ماردون دستگاه اکسترودر PVC

با افزایش فاصله ترازوی شعاعی بین پیچ و بشکه، هزینه های انرژی و زمان چرخه در حالی که سرعت و افت کیفیت کاهش می یابد افزایش می یابد. برای جلوگیری از خرابی پرهزینه، برای هر شرکت مهم است که یک برنامه نگهدارنده قوی داشته باشد. هنگامی که سایش پیچ کنترل نمی شود، سایش کلی روی پیچ می تواند آنقدر شدید شود که دیگر از نظر اقتصادی تعمیر مجدد آن برای تولید کننده محصولات بازیافتی مقرون به صرفه نیست و شما را با خرابی فلج کننده رها می کند که در نهایت می تواند هزینه بیشتری از اجزای مورد نظر برای نجات پیچ خورده شده داشته باشد و علاوه بر هزینه بر بودن زمان تعویض پیچ باعث تعطیلی موقتی یا طولانی مدت خط تولید شما شود به همین منظور بهتر است که از صدمات احتمالی پیچ ها جلوگیری کرد.

هدف ما این است که ارزان ترین و به صرفه ترین راه را برای به دست آوردن بیشترین استفاده از عملیات قالب گیری اکستروژن یا تزریق خود ارائه دهیم و به طور کلی با بهبود فعالیت پیچ ها یا همان ماردون ها کارایی دستگاه های اکسترودر pvc شما را بالاببریم.

چیزهایی که باید در نظر بگیرید:

 • شیار های پیچ و ریشه چقدر پوشیده هستند؟
 • مشخصات سایش چیست؟
 • آیا می توان طرح پیچ فعلی را تا حد زیادی بهبود بخشید؟
 • آیا می توان سطح رویه پیچ را بهبود بخشید؟
 • هزینه تعمیر در مقابل جایگزینی؟

سایش بیش از حد پیچ ​​و بشکه با کاهش سرعت و کیفیت و افزایش مصرف انرژی همراه است. هنگامی که فاصله شعاعی بین حرکت پیچ و دیواره بشکه افزایش یابد، جریان نشت اجتناب ناپذیر است. در برنامه های اکستروژن، اپراتور به طور معمول شاهد کاهش نرخ بازدهی دستگاه اکسترودر pvc خواهد بود، و باعث می شود rpms بالاتر برای دستیابی به خروجی مورد نظربا نشت مواد در هنگام حرکت پیچ را تجربه کند و روی مواد برشی بیش از حد قابل قبول اتفاق بیفتد این باعث افزایش دمای مذاب می شود و فقط با دور در دقیقه بیشتر ترکیب می شود که باعث از بین رفتن کیفیت محصول تولیدی بشود ..

در یک محیط قالب گیری تزریقی، پیچ، بشکه، و سایش دریچه می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. اجزای پوشیده شده می تواند باعث تغییر نامناسب کوسن و حتی عدم توانایی در نگه داشتن کوسن شود. اجزای پوشیده و / یا آسیب دیده باعث کاهش راندمان پلاستیک، افزایش زمان بازیابی نرمال و دمای ذوب می شوند و به طور طبیعی زمان چرخه کلی را افزایش می دهند. به دلیل عدم کیفیت ذوب و تخریب، میزان ضایعات به دلیل لکه های احتمالی، سوختگی و قطعات غیر یکنواخت افزایش می یابد و کیفیت محصول تولیدی را به شدت پایین می آورد. عدم ثبات در فرآیند قالب ریزی و افزایش دمای ذوب ناشی از سایش بیش از حد باعث افزایش زمان چرخه، مصرف انرژی و ضایعات خواهد شد. مونتاژ پیچ تزریق و سایش بشکه همه منجر به اتلاف وقت و پول می شود که در نتیجه می توان گفت اصلا مقرون به صرفه نیست.

گیربکس اکسترودر pvc 

به طور کلی گیربکس مخصوص اکسترودر pvc یک جز transmission انتقال دهنده با ظرفیت بار بالا با سطح سخت دندان با صندلی رانش است که برای اکسترودر های pvc طراحی شده است. ویژگی های آن این است که چرخ دنده ها و قسمت های شافت از فولاد آلیاژی با مقاومت بالا ساخته شده اند، که توسط کاربوریزاسیون، خنک سازی و سنگ زنی پردازش می شوند. کل دستگاه دارای مزایای حجم کم، ظرفیت حمل بالا، انتقال پایدار، سر و صدای کم و بازده بالا است.

ویژگی های گیربکس ویژه اکسترودر به طور کلی عبارت است از:

 طراحی مدولار، دامنه انتقال گسترده و توزیع خوب و معقول در ضمن شکل طراحی و پیکر بندی گیربکس برای تمامی استاندارد ها یکسان است.

گیربکس اکسترودر pvc

اکسترودر pvc نوعی مونتاژ دنده سخت و دقیق است که مخصوص اکسترودر pvc پلاستیکی لاستیکی تک ماردون طراحی شده است. با استفاده از جعبه دنده اکسترودر پلاستیکی استوانه ای به عنوان مرجعی برای طراحی، محصولات از فولاد آلیاژی کم کربن با قدرت بالا برای چرخ دنده ها و شافت دنده استفاده می کنند.

در انتخاب گیربکس اکسترودر pvc باید به ویژگی های زیر توجه کرد که:

 • چرخش ورودی موتور متحرک باید ۱۵۰۰ دور در دقیقه باشد.
 • سرعت محیطی درایو دنده باید m 20m / s باشد.
 • دمای محیط کار باید در زیر ۴۰ ۴۰ ۴۰ ۴۵ باشد. روغن روان کننده را بیش از ۰ he گرم کنید یا هنگامی که دمای محیط زیر ۰ oil باشد روغن روان کننده دمای پایین را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید:

چرخش گیربکس هم به جلو و هم به عقب در دسترس است. با این حال، شفت پرسرعت برخی از انواع گیربکس اکسترودر pvc دارای یک پمپ روغن یک طرفه است که به صورت پیش فرض به شفت خروجی که در جهت عقربه های ساعت می چرخد ​​، هدایت می شود.

انواع گیربکس اکسترودر pvc 

نصب و اتصال گیربکس اکسترودر

پلاک های نام محصول: هنگام تحویل، کلیه گیرنده پلاستیک اکسترودر pvc با پلاک های پلاستیکی وصل می شوند تا نوع، قابلیت، تاریخ تولید، شماره سابق کارخانه و سایر ویژگی ها را به منظور نگهداری مشخص کنند که به طور تصادفی حذف نمی شوند

نصب و اتصال گیربکس اکسترودر pvc

اطمینان حاصل کنید که پایه نصب گیربکس اکسترودر pvc تراز، ایمن و پایدار است. نصب و راه اندازی را با دقت در محیط کار خاص قرار دهید. هنگامی که تمام پیچ های لنگر به طور مساوی محکم می شوند، اطمینان حاصل کنید که پیچ وارد شده به شافت خروجی آزادانه و منظم می چرخد.

اتصال جبران خطا در رابطه با اتصال گیرنده پلاستیک اکسترودر pvc به حرکت دهنده برتر غالب خواهد بود. از هم مرکز بودن اتصال قسمت خط میانی محوری شفت ورودی گیربکس اکسترودر pvc اطمینان حاصل کنید. انحراف محوری و جابجایی زاویه ای را بررسی کنید که انحراف آن باید در مقدار مجاز کوپل اعمال شده باشد.

دوام شعاعی اضافی شفت گیربکس اکسترودر pvc را با توجه به نمونه محصول بررسی کنید به شرطی که از چرخ تسمه، چرخ دنده و چرخ زنجیره ای برای ورود و خروج نیروی محرکه اکسترودر pvc گیربکس استفاده شود. در قسمت میانی شفت ورودی، نیروی شعاعی اضافی نباید بیشتر از (N) باشد، که در آن لحظه ورودی گیربکس اکسترودر پلاستیک (N.M) است.پس از نصب، روغن را در اکسترودر pvc گیربکس پر کنید تا هنگام پخش یکنواخت، به خط وسط اشاره گر روغن برسد و پس از آن به سیستم خنک کننده آب وصل و گیربکس را روشن کنید تا بررسی شود که مفاصل نشت می کند یا خیر.

اکسترودر pvc را به طور موقت و بدون بار اجرا کنید. بررسی کنید که آیا خط لوله روغنکاری روغن ریزی کرده یا نشت کرده است، قطعات و اجزای آن شل شده و هرگونه صدا ایجاد می شود. اگر همه چیز خوب باشد، جعبه دنده پلاستیکی اکسترودر pvc قابل تحویل است.

و همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که:

قبل از نصب کوپلینگ، اتصال مجدد منبع تغذیه به موتور را قطع کرده و از آن جلوگیری شده است؟ (توسط برچسب هشدار و غیره)، ضربه زدن با چکش یا سایر ابزارهای مشابه هنگام نصب کوپل ها و چرخ دنده های کوچک روی انتهای شاخه مجاز نیست چون ممکن است تنظیم دستگاه را بهم برند و به آن صدمه وارد کند،هنگام نصب چرخ تسمه از کشش صحیح تسمه اطمینان حاصل شود.

پیچ را با توجه به قسمت خروجی به زور نصب یا حذف نکنید، از قسمت های چرخشی بیرونی گیربکس پلاستیکی اکسترودر پلاستیکی (مانند کوپلینگ، قرقره کمربند، و غیره) باید به عنوان یک هود محافظ استفاده شود.ضد زنگ، خاک یا سایر لکه های انتهای و سطح فلنج شفت اتصال را کاملاً پاک کنید که از حلال ها برای تمیز کردن مجاز است که استفاده شود اما از جاری شدن آن به سمت مهر و موم لب عناصر آب بندی انتهای شفت جلوگیری کنید زیرا ممکن است که شفت ها در ابتدای کار به خوبی آب بندی نشده باشند و شل شوند.

معاینات قبل از عمل گیر بکس

قبل از کار، بررسی کنید که آیا گیربکس اکسترودر pvc دارای روغن کاری در سطح مناسب در داخل آن است یا خیر. در صورت کمبود روغن آن را مکمل کنید، تمام قسمت های اتصال باید ایمن باشند. تمام دستگاه های محافظ باید کامل باشند،بررسی کنید که آیا محیط محیط زیر ۰ است، در صورت مثبت بودن، میزان روغن را بیشتر کنید.

عملکرد گیربکس اکسترودر pvc 

جعبه دنده اکسترودر پلاستیک را به مدت ۵ ~ ۱۰ دقیقه بدون بار اجرا کنید (اگر جعبه دنده اکسترودر پلاستیک به پمپ دنده موتور مجهز است، ابتدا پمپ را روشن کنید) تا بلبرینگ ها و چرخ دنده ها را به خوبی روغن کاری کند. اگر برای اولین بار از جعبه دنده اکسترودر پلاستیک استفاده شده است، پس از بیکار بودن، بارگیری مرحله به مرحله با ۲۰٪ بار نامی را هر بار به مدت ۱ ~ ۲ ساعت تا بارگذاری کامل اضافه کنید. اگر همه چیز درست است وارد سرویس شوید.

در حین کار، هر از چندگاهی افزایش دمای گیربکس اکسترودر پلاستیک را کنترل و یادداشت کنید. اگر افزایش دمای جعبه دنده اکسترودر پلاستیک از ۷۰ ℃ یا دمای روغن از ۱۰۰ s بیشتر شد، جعبه دنده اکسترودر پلاستیک را متوقف کنید تا مشکلات را پیدا کرده و حل کنید. قبل از شروع دوباره جعبه دنده اکسترودر پلاستیک، روغن را تعویض کنید.

گیربکس پلاستیکی اکسترودر پلاستیکی به صورت زیر متوقف می شود: قیف تغذیه را خاموش کنید و پس از انتقال تمام مواد داخل سطل، منبع تغذیه را خاموش کنید (اگر گیربکس پلاستیکی اکسترودر مجهز به چرخ دنده است) ابتدا پمپ را خاموش کنید.در صورت بیکاری طولانی هر ۲ تا ۳ هفته گیربکس اکسترودر را روشن کنید تا به اصطلاح از فرم حرکتی و کاری خود خارج نشود که باعث ضعف کارکرد فرآیند گیربکس می شود.

انجام اقدامات ضد زنگ به داخل و خارج پلاستیک گیرنده پلاستیک اکسترودر در صورت بیکار بودن بیش از ۶ ماه:

روغن را تا حد کامل پر کنید، انتهای شفت و سطح آن را با مواد واکس ضد زنگ آغشته کرده و با چربی روان کننده ازمهر و موم محورها در برابر نفوذ ضد زنگ محافظت کنید.

توجه:

 در مرحله اولیه کار، پمپ روغن ممکن است دارای صدای بلندی باشد که ناشی از گرانروی زیاد روغن روانکاری و مقاومت در برابر مکش بزرگ در برابر پمپ روغن است، که به تدریج همراه با افزایش درجه حرارت روغن روانکاری از بین می رود، اگر پمپ روغن در هنگام کار معمول گیربکس اکسترودر پلاستیک، صدای بلندی ایجاد می کند، فیلتر روغن را تمیز کنید تا در خط لوله انتقال روغن انجام شود.هر از گاهی نشت روغن گیربکس اکسترودر پلاستیک را در حین کار خود کنترل کنید و در صورت وجود، گیربکس اکسترودر پلاستیک را برای حل مشکل متوقف کنید و پس از رفع عیب دوباره به خط تولید برگردانید. تمام نکات گفته شده حاصل تجربه کارشناسان ما در زمینه اکسترودر ها است.

روغن روغنکاری را بررسی کنید و در صورت وجود محیط در فضای باز یا مرطوب ، اطمینان حاصل کنید که مقدار آب موجود در روغن روان کننده نباید بیش از ppm 500 باشد. روغن روان کننده معدنی را جایگزین کنید (ساعت کاری کمتر از ۸ ساعت در روز در طی این مدت)، پلاگین هوا را تمیز کنید.

روغن روان کننده معدنی را جایگزین کنید، بررسی کنید که آیا هر گونه شل شدن پیچ مشترک وجود دارد یا خیر؟، شرایط آلودگی دستگاه های روان کننده و خنک کننده را بررسی کنید، فیلتر روغن روان کننده را تمیز کرده و در صورت لزوم هسته فیلتر را جایگزین کنید.

رنگ محافظ (ضد زنگ) را روی سطح بهبود یا جایگزین کنید، سطح بیرونی و پلاستیک گیرنده پلاستیک اکسترودر را تمیز کنید، دستگاههای لوازم جانبی مجهز را بررسی کنید.

منبع: google search

نوشته های اخیر

دسته بندی ها