نایلون بسته بندی محصولات

نایلون بسته بندی محصولات

نایلون بسته بندی از جمله نایلونهایی است که برای بسته بندی روی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد و از طریق حرارت بر روی آنها وکیوم میشود. این نایلونها را میتوان در انواع عرض، طول و رنگ و همچنین حجم مختلف با توجه به محصول مورد نظر مشتری تولید کرد.

عرض قابل تولید برای این نایلونها بین 10 تا 120 سانتی متر است و ضخامت مناسب برای آنها در محدوده 30 تا 200 میکرون است. این نوع نایلون در دو نوع تک لایه و دو لایه موجود است که به هر میزان که تعداد لایه‌ها افزایش یابد، بدون شک کیفیت آنها نیز افزایش خواهد یافت.

 

دلیل استفاده از نایلون بسته بندی

استفاده از این نایلون دو دلیل عمده دارد که به شرح زیر است:

 1. در صنایع مختلف مانند غذایی و مانند اینها کاربرد فراوانی دارد زیرا که از ورود آلودگی صد در صد جلوگیری میکند.
 2. کالاهایی که نیاز به جا به جایی دارند، استفاده از نایلونهای شیرینگ در آنها سبب میشود که هنگام حمل و نقل در برابر ضربه مقاوم باشند.

 

موارد استفاده از نایلون بسته بندی

 1. در صنعت داروسازی استفاده میشود.
 2. در صنایع مواد غذایی و آشامیدنی قابل استفاده است.
 3. برای بسته بندی کردن مبلمان کاربرد دارد.
 4. در بسته بندی کردن لوازم آرایش و بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.
 5. بسته بندی قطعات خودرو با این نایلونها انجام میشود.
 6. بسته بندی کردن وسایلی مانند ظروف چینی، کاشی و سرامیک، لوازمهای جانبی کامپیوتر و مانند اینها استفاده از آنها بسیار کاربرد دارد.

 

خرید نایلون بسته بندی به چه صورت انجام میشود؟

این نایلونها را میتوانید به صورت کیلویی سفارش دهید. در تولید آنها از مواد اولیه پلاستیک پلی اتیلن سبک فیلم درجه یک پتروشیمی استفاده میشود که در انواع متنوع میتوانید آنها را سفارش دهید و قیمت نهایی آنها با توجه به قیمت بازار روزانه محاسبه میشود. امکان خرید به صورتهای شفاف و رنگی نیز وجود دارد و همچنین امکان چاپ لوگو و یا هر طرح دلخواه دیگر بر روی آنها نیز وجود دارد و میتواند شامل یک رنگ تا 6 رنگ باشد.

 

نگهداری صحیح از رول های نایلون

 1. رولها باید به صورت افقی قرار داده شوند تا دچار تغییر شکل نشوند.
 2. انباری که برای نگهداری آنها انتخاب میشود باید مسقف باشد.
 3. محل نگهداری آنها باید به دور از نور خورشید باشد زیرا تابش نور آفتاب میتواند ساختار آنها را دچار آسیب کند.
 4. محل قرارگیری آنها باید خشک بوده و عاری از رطوبت باشد.

 

عوامل موثر در بسته بندی

مهمترین فاکتوری که باید در بسته بندی محصولات به آنها توجه ویژه‌ای شود، جنس و کیفیت نایلون است. میزان فشردگی و ضخامتی که نایلونهای شیرینگ دارد باید مورد توجه قرار گیرد زیرا به هر میزان که ضخامت بیشتر باشد، نایلون محکمتر و مقاومتر خواهد بود. نکته مهمی که برای افزایش کیفیت بسته بندی بسیار موثر است، توجه به حرارت کوره و سرعت دستگاه تولید نایلون است که دما و سرعت باید با توجه به جنس، ضخامت و کیفیت تنظیم شود تا نتیجه کار مطلوبی حاصل شود.

پس از آن که عملیات دوخت درزهای بسته بندی با استفاده از تیغه دوخت شیرینگ انجام شد باید محصول را با استفاده از فرایندهای خاصی خنک کرد. این کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا که اگر فرایند خنک سازی به درستی انجام نشود منجر میشود که شکل بسته بندی ظاهری نا زیبا به خود بگیرد و تمام کار و زحمت شما را از بین ببرد.

 

منبع:google search

نوشته های اخیر

دسته بندی ها