تولید نایلون ونایلکس

تولید نایلون و نایلکس

 

صنعت پلاستیک به دلیل ارتباطی که با صنعت نفت دارد، اهیمت بسیار زیادی پیدا کرده است. وجود نفت با تولید پلاستیک در ارتباط است و در صورت عدم وجود نفت نمیتوان، پلاستیکی را تولید کرد. بین نایلون و نایلکس تفاوتهایی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم این تفاوتها را برای شما شرح دهیم.

 

طریقه تولید نایلون Nylon

 

تولید فیلمهای دمشی که بر پایه پلی اتیلن سبک  LDPE هستند به عنوان نایلون در صنعت پلاستیک شناخته شده‌اند. این خانواده از پلی اتیلنها دارای نرمی خاصی هستند که سبب ایجاد خواص مکانیکی مطلوب در تولید نایلون میشوند. بنابراین در مواردی استفاده میشوند که باید پلاستیک از مقاومت و ضخامت بالایی برخوردار باشد.

 

طریقه تولید نایلکس nylex

برای تولید نایلکس از پلی اتیلن سنگین HDPE استفاده میشود. این خانواده کاملا خشک و ضربه پذیر هستند و ضخامت آنها به نسبت پلی اتیلن سبک کمتر خواهد بود. به دلیل اینکه درتولید آنها از مواد افزودنی کمتری استفاده میشود و به شکلهای خیلی نازک نیز قابلیت تولید دارند، تقاضای آنها در بازار مصرفی کشور بسیار بالاست.

 

تفاوت نایلون و نایلکس

بین نایلون و نایلکس تفاوتهای ظاهری وجود دارد، بدین صورت که نایلون شفاف، نرم و براق است اما نایلکس خشک و به صورت مات است. تفاوتی که در تولید آنها وجود دارد این است که نایلکس قابلیت تولید در ضخامتهای بسیار کم را دارا است اما نایلونها را نمیتوان در جنسهای نازک مانند نایلکس تولید کرد.

از نایلون برای تولید محصولاتی برای گلخانه‌ها، بسته‌بندی حبوبات، کیسه‌های تبلیغاتی و چاپی،نایلون شیرینک برای بسته‌بندی مواد غذایی، نایلونهای حبابدار، نایلونهای با عرض زیاد و مانند اینها استفاده میکنند که در تمامی این موارد ضخامت بالا و محکم بودن از اهمیت بالایی برخوردار است.

از نایلکس برای تولید محصولاتی برای ساخت سفره‌های یک بار مصرف، نایلکسهایی که در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها استفاده میشود، کیسه‌هایی مخصوص قرار دادن میوه و مواد غذایی، کیسه‌های زباله‌ها که به صورت رولی هستند، کیسه فریزرها، دستکشهای یکبار مصرف، روپوشهای یک بار مصرفی که در صنعتهای پزشکی استفاده میشود و مانند اینها که ضخامت کم و نازک بودن مد نظر است.

 

دستگاه تولید و دوخت نایلون و نایلکس

 

با استفاده از دستگاه تولید نایلون میتوان انواع نایلون و نایلکسها را در سایزهای مختلف و دلخواه با سرعت بسیار بالایی تولید کرد. دوخت و برش را میتوان به عنوان مرحله پایانی نام برد. یک دستگاه مناسب برای دوخت و برش باید دو طبقه باشد و قادر باشد که به صورت همزمان چهار طاقه نایلون را برش و دوخت بزند.

دستگاه‌های تک طبقه نیز برای انجام این کار وجود دارد که تفاوت قیمتی کمی با نوع دو طبقه آن دارد. پیشنهاد میشود که دستگاه دو طبقه را خریداری کنید زیرا ظرفیت تولیدی بالاتری دارد و سرعت اجرایی کار شما را به میزان چشمگیری افزایش میدهد. همچنین میتوانید با توجه به نیاز خود انواع اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک آنها را تهیه کنید.

 

سود خط تولید نایلون و نایلکس

 

شما این کار را میتوانید با یک سرمایه حداقل آغاز کنید و به مرور کار خود را گسترش دهید. میزان سود در انجام این کار به ازای هر کیلوگرم بسیار بالا است و علاوه بر اینکه انجام این کار اشتغالزایی بالایی دارد سبب میشود که در کمترین مدت زمان سود چشمگیری از سرمایه‌گذاری اولیه خود به دست آورید. بنابراین تولید نایلون و نایلکس از جمله کارهایی است که صرفه اقتصادی بالایی دارد.

منبع :google search

نوشته های اخیر

دسته بندی ها